( Home page )

Mgr inż. Stefan Brzozowski (1930-2008)

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Kolegi mgr inż.. Stefana Brzozowskiego urodzonego dnia 2 czerwca 1930 r. w Warszawie i zmarłego 29 maja 2008 r. wybitnego fachowca, kolegi o nieposzlakowanej opinii, nauczyciela i przewodnika wielu pokoleń elektryków.

Mgr inż. Stefan Brzozowski wstąpił do Stowarzyszenia Elektryków Polskich w 1956 r zaraz po ukończeniu studiów na Politechnice Warszawskiej.

Od samego początku swojej pracy zawodowej był związany z placówkami kulturalnymi w pełnym tego słowa znaczeniu, zajmując się światłem i dźwiękiem. Wykorzystując swoje wykształcenie i zamiłowania opracował m.in., projekty oświetlenia scenicznego dla nowopowstających lub modernizowanych teatrów, domów kultury, studiów telewizyjnych w Warszawie, Katowicach i Krakowie oraz dla Zamku Królewskiego w Warszawie .

M.in., w latach 1959-69, był nauczycielem w Liceum Techniki Teatralnej, a w latach 1983-85 — wykładowcą na Uniwersytecie Technologicznym w Algierze, gdzie wykonał projekt technologiczny oświetlenia Kasby (starego miasta w Algierze) oraz projekty instalacji elektrycznych kinoteatru i kina .

Po powrocie z zagranicy pracował w Operetce Warszawskiej, a później w Teatrze Wielkim jako główny specjalista światła i dźwięku. Był członkiem Polskiego Komitetu Oświetleniowego.

Po przejściu na emeryturę kontynuował działalność zawodową i społeczną. Za wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne oraz duży wkład pracy na rzecz stowarzyszenia otrzymał Srebrną i Złotą odznakę honorową SEP.

Dzisiaj z wielkim smutkiem żegnamy dobrego Człowieka i serdecznego Kolegę!

Cześć Jego pamięci!

Pochowany jest na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie przy ul. Żytniej (kwatera 17, rząd 2, grób 2).

———————————————————————————————

Warszawa dnia 3 czerwca 2008 roku

Antoni Baczyński - Prezes Koła nr 536
przy OW SEP im. Kazimierza Szpotańskiego

( Home page )